Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]


Sitede bugüne kadar en çok 6 kişi Cuma Kas. 30, 2012 1:25 pm tarihinde online oldu.
En aktif konular

En iyi yollayıcılar
ReisHack
 

Haftanın en aktif yollayıcıları

Ayın en aktif yollayıcıları

Istatistikler
Toplam 2 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: BaşkanHack

Kullanıcılarımız toplam 1 mesaj attılar bunda 1 konu
Ocak 2019
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Takvim Takvim

Anahtar-kelime


Konu Açarken Uyulması Gerekli Kurallarımız Lütfen Okuyunuz

Aşağa gitmek

Konu Açarken Uyulması Gerekli Kurallarımız Lütfen Okuyunuz

Mesaj  ReisHack Bir Perş. Haz. 23, 2011 9:31 am

Webmaster Sitesi yönetimi olarak size en güzel forum keyfi yaşatmayı amaç edindik. Bunun için bazı kurallar getirdik.

Webmaster Sitesi Forumu erdemli insanların sitesidir. Burada erdemli davranılır, bilgiler paylaşılır, diğer insanlara faydalı çalışmalara katkı yapılır. Lütfen aşağıdaki kurallara uymaya özen gösteriniz. Kuralların, keyfiyetten değil, insanların daha güvenli bir şekilde ticaret yapabilmeleri ve forumdan en iyi şekilde faydalanabilmeleri için konulduğunu unutmayınız.

Önemli Kurallarımız.
* Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazıyı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez. Foruma üye olan herkes bu kurallara uymuş ve kabul etmiş sayılır. Forum yöneticileri (adminler ve modlar) kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına her zaman sahiptir.

* Herhangi bir konuyu mesajın sağ üst köşesindeki mesajı moderatöre bildir butonu basarak rapor ederseniz konu mevcut moderatörlere ve yöneticilere email olarak gidecektir. İşi daha da hızlandırmak için her zaman CraftyLord@hotmail.de ile iletişim kurabilirsiniz.

* Türkiye Cumhuriyeti yasalarını veya uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri ihlal eden mesajlar foruma gönderilemez. Gönderildigi taktirde silinir, açan üye'ye forum içi ceza verilir ve resmi kurumların talebi halinde ip adres vb. bilgiler teslim edilir.

* Tehdit edici, küfürlü, türk örf ve adetlerine karşı, nefret dolu, hakaret içerikli ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, mezhep, dil ve ırk ayrımına yönelik (kışkırtıcı) iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek kesinkez yasaktır.

* Açmış olduğunuz konu başlıkları konu ile alakalı ve yeterince açıklayıcı olacaktır, alakasız başlıklar ile açılan konular kilitlenerek çöp'e taşınır. Nolor yardım edin, sorun var? yardım..Türünden konu başlıkları yerine html sayfasında 404 hatası aldım neden acaba gibi daha açıklayıcı başlıklar kullanmaya çalışın.

* Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz (Site ekleme ve site tanıtımı için açılmış forumlar hariç), sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar, özel mesajlar da dahil ve wa.rez (kaçak yazılım), mp3, se.rial, hack, appz, adult (porn.nografik) vb. sitelere ait paylaşım, tanıtım ve ticaret yapmak kesinkez yasaktır.

* Forum kurallarına uymayan üyeler moderatörler tarafindan uyarılabilir, davranışın tekrarında veya derhal sistemimizden banlanabilir, (yasaklama) ve/veya kayıtları silinebilir.

* Signatür-İmza'da aşırı büyütülmüş reklam metinlerine, 2 den fazla linke yer verilemez. (Silver, Gold, Platin üyelikler biraz daha geniş haklara sahiptir )

* Eser sahiplerinin şikayetlerine neden olabilecek (örneğin izinsiz) alıntılar yapmak yasaktır.

Forum kuralları devamı maddeler halinde

Madde 1: Büyük yazmak bağırmak anlamına gelir büyük tüm mesaj boyunca büyük harflerle yazanlar. birincisinde; uyarı ikincisinde; uyarı üçüncüsünde; 7 gün ceza alırlar...

Madde 2: Forum içinde küfür, +18 , argo kelimeler, hiç yoktan yere ticari amaç güden bir konuyu baltalamak ve aşağılayıcı sözler kullanmak. 3 günden az olmamak üzere yetkili mod'un takdirine göre banlanır.

Madde 3: Forumumuzda tüm yöneticiler iyi niyetlidir, hiç bir art niyeti olmamakla birlikte konunuza ya da mesajınıza gereksiz yere hiç bir yönetici ve modlarımız konuya ve mesaja müdahale etmezler. Eğer müdehalenin haksız olduğunu düşünürseniz, "Mesaj rapor et" seçeneği kullanabilirsiniz ya da kademe kademe yol izlemeniz yerinde olur acil durumlarda direkt en tepedeki yöneticiye değilde Mod ise; Süper mod'a öm. atın. Oradan sonuç alamazsanız en son Moderatörlerden Sonra forum sahibine ulaşın.

Eğer ö.m. (özel mesaj)'ınızda argo ve yetkiliye karşı maddelerde belirtildiği gibi argo, küfür, aşağılayıcı sözler bulunursa. Her tür yasaklama yetkisi uygulanır (yetkiliye karşı saygısızlık nedeniyle süresiz banlanma).

Madde 4: Forumumuzda tek hesap kullanmanız gerekmektedir. Bir veya birden fazla hesabı olan kişinin bir sonraki hesabı kapatılır. Bir daha tekrarlanması halinde ip ban atılır. Buna multi üyelik veya giriş deriz. Hesabınızı sizden başkasına veremezsiniz ve bir den fazla hesap kullanamazsınız. Tespitinde banlanabilirsiniz. Bunun için teknik ve gözlemsel araçlar kullanıyoruz.

Madde 5: WS (webmastersitesi) forumlarında saldırmaya yönelik, virüs, virüs kodları , zararlı içerikler paylaşan ve tehdit, saldırılar yapan kişiler sınırsız (kalıcı) banlanır.

Madde 6: Forumumuz legal bir forum ve illegal faaliyetlere izin vermemektedir. w+rez program, script veya başka uygunsuz birşey paylaşımında paylaşan kişi sınırsız uzaklaştırılır.

Madde 7: Forumumuz herhangi bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Eğer kurallara uymazsanız kuralların altında yazılan işlemler uygulanır. Buna itiraz hakkınız vardır. Haksız yere ise kuralların altındaki işlemlerin 3 misli uygulanır.

Madde 8: Forumlarımızda ard ard'a mesaj yazmak (flood yapmak) yasaktır. Yazdığınız mesajın üstünden 24 saat geçtikten sonra yeni mesaj yazma hakkına sahipsiniz.

Madde 9: Forumumuzda ticaret konusunda forumumuzdan kimseyi suçlayamazsınız. Ticaret yaparken kişinin, mesaj sayısını, mesajların kalitesini, +rep puanlarını ve E-ticaret Bildirimlerini inceleyin ve Nasıl bilirsiniz (bölümüne konu açarak nasıl biri olduğunu sorup, öğrenebilirsiniz. Aksi takdırde kimseyi suçlamaya hakkınız yoktur.

Madde 10: Bilerek aynı konuyu açmak yasak 3 gün uzaklaştırma cezası alabilirsiniz. Lütfen her konu açmadan önce açtığınız konu ile ilgili Arama bölümünden Arama yapınız aksi takdirde ceza puanı alabilirsiniz.

Madde 11: Avatarında, imzasında ya da paylaşımlarında +18 içerik ve w+rez cr+ck sitelere bağlantı vb. içerik bulunduran kişiler ban ile cezalandırılır.

Madde 12: 2 yıldan önceki konuları hortlatmak (mesaj atmak) yasaktır. Kasıt halinde üye 1 gün cezalandırılabilir. Tekrarında yöneticilerin daha uzun süreye karar verebilir.Özellikle Webmaster sitesi içinde Ticaret Alış Satış Yapacak Kişileri İlgilendiren Kurallarımız ~ Mutlaka Okuyunuz

Ticarette başınıza gelebileceklerden siz sorumlusunuz! Bir gün sözde 5. "boğaz köprüsünü" satın aldığınızı farkederseniz. Sebep olarak webmaster sitesi göstermeyiniz. En ufak şüpheniz varsa ilgili kişiyle ticaret yapmayınız.

Moderatörlerimizden (modlar) ticaret yapmamalarını bekleriz. Yine de bir şekilde forumda yetkili görünen birinden ticaret yapmayı seçerseniz aşağıdaki ve yukarıdaki ve aşağıdaki tüm kurallar onlar için de aynen geçerlidir.

Madde13: Çalışmayan eposta nedeniyle hesabınızı sınırlandırabiliriz. E-postaların düzgün çalışmayı ve hata kodu döndürmemesi gereklidir. Bizim gönderdiğimi herhangi bir email ulaşmaması neticesi hata mesajı alırsak ilgili hesabı email sorunlu olarak sınırlandıracağız. Özel mesajla durumu bildiren sistemimiz mevcut.

1-) Bir siteyi ya da domaini satıyorsanız mutlaka o sitenin sahibi konuyu açmış olmalı. Site sahibinin eşi dostu arkadaşı başkasının sitesini satamaz. Mutlaka iletişim bilgilerinizi satacağınız kişi ile paylaşın.

2-) Satış ya da Alış mesajlarında konuyla alakasız mesajlar, geyik mesajlar ve satışı baltalamaya yönelik mesajlar atmayın. O konuyla gerçekten ilgileniyorsanız ya da alıcı iseniz mesaj atın.

3-) Kesinlikle hakaret etmek, küfür etmek, aşağılamak veya dalga geçmek yasaktır. Küfürlü ve argo kelime konuşanlar siteden uzaklaştırılıcak . Duruma göre süresiz ban alacaktır.

4-) Adult veya erotik site ya da materyal satışlarında çok açık küfürlü argo konu başlıkları ve mesajlar atmak yasaktır. Bu tip konu başlıklarına +18 uyarısı konulması mecburidir. Ayrıca konu başlığına direk site adresi yazılması yasaktır. Site adresini isteyenlere "Özel Mesaj" ÖM. ile iletiniz.

5-) Satış veya Alış konusu açan üyenin kötü birisi dolan.dırıcı ++++++++ı birisi olduğunu biliyorsanız bunu ispat etmeniz gerekir. Kimseyi durup dururken karalamayın, hakaret etmeyin veya şikayet etmeyin. İftira edenlere karşı çok daha sert kurallarımız vardır. İftara attıkları anlaşıldığında kesinkez süresiz banlanırlar. Bunun için konuşma kaydınız gibi ispatlar gerekmektedir. Ben konuşmayı almadım ispat edemem derseniz "Uyarı Mesajı" alırsınız . 3 "Uyarı Mesajı" sonrası üyeliğiniz banlanır. Aman dikkat delilleri kaybetmeyin .

6-) Webmastersitesi.com da yapacağınız alışverişlerde problem yaşamamak ve kandırılmak dolan.dırılmak istemiyorsanız lütfen alış veriş yapacağınız kişileri iyi araştırın, referanslarını sorun, hatta kimlik fotokopisi ve yerleşim adres bilgisi isteyin ve bunu doğrulayın. Elden ticaret yapmaya çalışın.

Webmaster sitesi size üyelerine hiç bir bilgiyi ip adresi, email vb. vermez. Bu nedenle ticaret yapacağınız kişiye ait tüm iletişim bilgilerini ücreti yollamadan önce alın.

Ödemeyi paypal ya da banka hesabınıza havale/eft olarak alsanız da ileride başınızın mahkemelerle ağrıyabileceğini göz önünde bulundurun. Eğer bir şey sattığınız kişi size çalıntı paypal, kredi kartı ile veya başkasının internet bankacılığı hesapları üzerinden para transfer ederse mahkemelerle uğraşacağınızı hatta hapse bile girebilceğinizi göz önünde bulundurun ona göre çok seçici davranın. Yani sadece Satıcıların güvenilir kişi olmasına değil aynı zamanda ödemeyi yapacak Alıcıların da güvenli kişiler olup olmadığını araştırın.

Webmaster Sitesi "Ticari Alışveriş Ve Takas" veya Başka bir bölümde yapacağınız her türlü ticaretten doğabilecek sorunlardan webmastersitesi.com yönetimi sorumlu değildir. Bu sorumluluk alışveriş yapan taraflara ( Alıcı ve Satıcı ) aittir.

7-) Tüm Alışveriş Bölümlerinde alım satımı yasak siteler/materyaller şunlardır:

a-) mp3 sitesi, mp3 database veya mp3 dosyaları.
b-) e-kitap, film ve benzeri diğer her türlü telif haklarının ihlal edildiği siteler ve materyaller.
c-) adsense, adwords, facebook account ve reklam kupon alım/satışı ve diğer satışı yasak accountlar.
d-) Tüm warez db (veritabanı) türleri satışı yasaktır.
Yani başkasının içeriği bi şekilde izinsiz çekip satmak veya hackenen sitelerin db lerinin satılması kesinlikle yasaktır.
e-) Botlarımla 1000 trafik gönderiyorum fiyatı bu para türünden (zombie veya botner kaynakların) satışı.
f-) Fake facebook hesabı gibi özünde sahte kimliklerle açılan ve satılan tüm hesaplar.

Yukarıda yazılı (a,b,c, d, e, f) içeriğe sahip sitelerin veya içeriğin alınıp satılması kesinlikle yasaktır. Bu tip başlıklar silinir üye süresiz banlanır.

Cool Size tüm uyarılarımızı yapmış olmamıza rağmen yine de en ufak zarar gelmesini istemeyiz. En ufak şüpheniz olmasa dahi


Herşeye rağmen başınıza birşey geldi çözüm arıyorsanız Admin ile iletişim kurunuz.

Daima 3. parti alışveriş sitelerine (gittigidiyor.com gibi) alacağınız ürünleri veya hizmeti listeleyin (aracı olarak bu ve benzer alışveriş sitelerini ortaya koyun).

Banlama (Üyelik Durdurma) Konuları

Üyelerimizin çokluğuyla gurur duyarız. Kimsenin webmastersitesi'nden banlanmasını arzu etmeyiz ancak çoğunluğun memnuniyeti adına mecburen banlamak zorundayız.

Neden Banlanılır İşte Örnek Olaylarımız:

Ahmet bey, elindeki herhangi bir hizmeti veya ürünü tanıtmak amacıyla webmaster sitesi forumunda bir konu açar.

-Mehmet bey buna forumda sinirlenir, dalga geçer, aşağılar, küfreder, baltamaya girişir. (Sonuç Yetkili Moderatör Mehmet'i Banlar)

-Ahmet gerçekten inanılması güç bir teklif yapmıştır, örneğin 1 tl'ye web sitesi, 1 tl'ye server vb. (Sonuç Yetkili Moderatör Ahmeti Banlar)

-Zeki, bey forumda kötü niyetli olarak virüslü bir dosya paylaşmıştır. Virüs taramada yakalanır. Süresiz banlanır.

-Veli bey 3 adet -E-ticaret bildirimi almıştır. Güven kaybı nedeniyle banlanır.

Diğer Örnek Olaylar

Ahmet yukarıda belirtilen 1'den 7'ye kadar olan kurallarımızda hata yapmıştır.

Ahmet çaldığı veritabanını satmaya kalkar, sonuçta banlanır.

Ahmet paypal parasını dolan.dırır, sonuçta banlanır.

Ahmet forumda düzeni bozucu hareket eder, sonuçta banlanır.

Ahmet ticari olmayan forumlarda ticaret yapmaya kalkar, sonuçta banlanır.

Ahmet iki hesap açar sonuçta banlanır.

Vb. her türlü insan olmanın haysiyet ve şerefinden uzak davranış forum olanakları çerçevesinde cezalandırılacaktır. İnsan haklarını savunuruz ve destekleriz.

Kurallar Devam
1- Forumda küfür içeren, argo sayılan yazılar yazmayınız.
2- Forumda yasa dışı materyal paylaşmayınız.
3- Forumda Bütün Karakterleri BÜYÜK HARFLE, kullanmak yasaktır.
4- Lütfen kurallara aykırı mesaj bulursanız Mesajı Rapor Et seçeneği kullanınız.
5- Webmaster Sitesi esas amacı webmasterlara hizmet vermek olan bir forumdur. Hiç bir siyasi konu veya kışkırtıcı mesajlar, kişileri, grupları küçük düşürücü, huzur bozucu mesajlar. En ufak hakaret içerikli mesaj dahi yayınlanamaz. Söz konusu kişi moderatörün yetkisince uyarılır ve/veya banlanır ve/veya mesajı silinebilir.
6- Üye olurken ahlaksız bir isim seçmek, başkasını taklit için ona ait kullanıcı adı, isim vb. bilgilerle foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.
7- Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.
8- Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) YASAKTIR. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır !
9- Forum üzerindeki Email veya ÖM. (Özel Mesaj) sitemini kullanarak ASLA ticari çıkar amaçlı mesaj GÖNDERİLEMEZ !!! Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikayet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda PM'leri (Özel Mesajları) okuma ve gerekiyorsa yayınlama hakkına sahiptir.
10- Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, k e y, s e r i a l vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır ... (ÖM. dahil)
11- Sizin kullanıcı adınız ile gönderilen her türlü ileti ve dosyadan siz sorumlusunuz. Bu forumları kullanırken kaba, kin dolu, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen, hakaret içeren ya da herhangi bir yasayı ihlal eden ileti göndermemeyi kabul etmektesiniz.
12- Sadece Referanslı Bağlantı Vermek Yasaktır, Mutlaka Refsiz Bağlantı da Verilmelidir (internetten para kazan forumları).
13- Düşünceleri gerçekmiş gibi sunmayınız.
14- Bilgisayarınıza ya da websitenize gelebilecek sorunlarda W-S yönetimi sorumlu değildir.
15- Foruma üye olarak ve konu açarken bu kuralları kabul etmiş sayılırsınız.
16- İstek Öneri Şikayet İçin Admine Ulaşın
17- Ticaret forumlarında en üstte yer alır "ücretsiz tasarım logo vb. yapmak" "Genel piyasayı düşürecek" miktarda aşırı ucuz hizmet sunmak yasaktır. Ancak diğer forumlarda konu açılabilir.
18- Forumda siyasi mesajlar vermek için kullanmak herhangi bir parti logosu, amblem vs. içerik yasaktır.
19- Üyeliğin silinmesi, genelde forum yönetimi üzerinde bir yaptırım uygulamak ve kişisel tatmin amacıyla yapılan bir istek olarak görüyoruz. Üyeliğimi silin diye üyeler bazen bize geliyor. Malesef bizim yönetim olarak her üyeyi alma gibi bir durumumuz olmadığı gibi üyelik silme gibi bir yükümlülüğümüz de yoktur. Ws'ye gelmek gitmek herkesin hakkıdır. Bu nedenle saygı, hoşgörü çerçevesinde kalmanız ve bir kere üye olduktan sonra çok çok geçerli bir sebebi yoksa mesajlarınızın silenemeyeceğini bilmeniz gerekmektedir.
20- Multi üyelik: Ticari forumlarda kötü niyetli yaklaşımlara yol açtığı için kesinkez yasaklanmıştır ve süresiz ban nedenidir. Satış baltalama, kargaşa yaratma, haksız gelir amaçlı başka tür girişimlere yol açtığı için... Forumda yasaktır.
21- Nik (isim) değişimleri: Yoğun tempomuz nedeniyle şu an sadece silver ve gold üyelerin nik değişim taleplerini yerine getirebilmekteyiz.

İmza Kuralları

İmzalarda Forum Estetiğini bozabilecek ve göz yorabilecek şekilde resim ve yazı öğeleri kullanmayınız.

İmzanızda veya benzer alanlarda crack, serial veya keygen gibi yasa dışı ürünler, ya da şiddet, vahşet ve pornografik resimler bulunan sitelerin imzaya link olarak koyulması kesinlikle yasaktır.

İmzada dini ya da siyasi, tahrik edici sözler, argo resim ve yazılar, Türkçe veya herhangi bir dilde küfür yada küfür kısaltmaları, herhangi bir dine ait ayetler, futbolla ilgili 6-0, 7-0, 7B, 6S, 8taş gibi her tür kışkırtıcı resim ve yazılar, kan ve vahşet içeren yazı ve resimler kullanmak kesinlikle yasaklanmıştır.

Tüm kurallar sizlerin iyiliği için getirildi. Lütfen bu konuda bize karşı anlayışlı olun. Büyük bir ekibimiz var tek tek her sorunla ilgileniyoruz. Sonuca ulaştırdığımız her sorunda bizde mutlu oluyoruz.

WS Türkiye'nin bir eseridir. Lütfen kıymetini bilelim.

Webmaster Sitesi Yönetimi
avatar
ReisHack
Kurucu Admin
Kurucu Admin

Aktiflik :
10 / 99910 / 999

Mesaj Sayısı : 1
Kayıt tarihi : 23/06/11
Yaş : 23
Nerden : Evden xD

Kullanıcı profilini gör http://webmastersitesi.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz